Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2012

Ειρηνούπολη - Δόξα Νάουσας 2-1

Την νίκη με 2-1 απέναντι στην Δόξα Ν. πέτυχε η Ειρηνούπολη μέσα στην έδρα της και πήρε τους 3 πολύτιμους βαθμούς. Η Ειρηνούπολη είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και νικησε δίκαια τους Ναουσαίους. Στα μέσα περίπου του ημιχρόνου κατάφερε να ανοίξει το σκορ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Κρουσταλλά έχοντας ωστόσο ακόμη 2 κλασσικές ευκαιρίες μέχρι την λήξη του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα προσπάθησε να βγει στην επίθεση χωρίς ωστόσο να έχει ευκαιρίες, με την Ειρηνούπολη να διπλασιάζει τα τέρματα στο 70ο λεπτό (Παντζαρτζίδης Κ.). Το μόνο που κατάφερε η Δόξα ήταν να μειώσει το σκορ σε 2-1 στο τελευταίο πεντάλεπτο του αγώνα με εξαιρετικό χτύπημα φάουλ.

Ειρηνούπολη: Τσαλμπούρης, Ντάγκας, Κρουσταλλάς, Παπαϊωάννου Χ, Καραγιαννίδης Π., Ακριτίδης Β, Τορτοπίδης, Τηλκερίδης (55' Παντζαρτζίδης Κ), Σπαθόπουλος, Παντζαρτζίδης Β (70' Παπαγαρυφάλλου.), Κυριακίδης (40' Παντζαρτζίδης Ν).