Κυριακή 21 Οκτωβρίου 2012

Μεγάλο διπλό μέσα στο Μακεδόνα με 1-4

Παίζοντας εξαιρετικό ποδόσφαιρο σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού η Ειρηνούπολη κατάφερε να πάρει τους πρώτους 3 βαθμούς στο φετινό πρωτάθλημα μέσα στην έδρα του Μακεδόνα.

Η ομάδα μας μπήκε δυνατά στον αγώνα χάνοντας 2 κλασικές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ. Κόντρα στη ροή του αγώνα ο Μακεδόνας κατάφερε να προηγηθεί στην πρώτη ουσιαστικά φάση που έκανε. Στη συνέχεια η Ειρηνούπολη πίεσε και ισοφάρισε  από τα 11 μέτρα με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, ενώ στην συνεχεία κατάφερε να προηγηθεί με 1-2 πριν την λήξη του ημιχρόνου  Στο δεύτερο ημίχρονο η Ειρηνούπολη με αποφασιστικότητα προηγήθηκε στο σκορ με 1-3 εκμεταλλευόμενη τα κενά στην άμυνα του Μακεδόνα. Η ομάδα μας δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα σε κανένα σημείο του δευτέρου ημιχρόνου καταφέρνοντας να αυξήσει το σκορ
 και να φτάσει έτσι σε μία επιβλητική νίκη με 1-4.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια της αγωνιστικής η Νικομήδεια αύξησε την διαφορά απο τους διώκτες της επικρατόντας με 4-0  της Δόξας Ν. Αντίθετα δεν τα κατάφερε η Λυκογιάννη αφήνοντας 2 βαθμούς στην έδρα της Σφηκιάς (2-2)